SPA - Ozon Sauna

Ozon tedavisi hakkında bilinmesi gerekenler

SPA - Ozon Kapsul - Antalya
ozon sauna Antalya

Ozon Sauna, bağışıklık sisteminin güçlendiren ve astım, diyabet ve kanser gibi hastalıkların tedavi sürecinde destekleyici bir terapidir. Aynı zamanda enerjiyi arttırır, stres seviyelerini azaltır, vücudu arındırır, cildi temizler ve kilo kaybına yardımcı olur. Birçok insanın buharı bir rahatlama aracı olarak görmektedir. Aslında buharın sağlığı arttıran, çok güçlü etkileri vardır. Ozon sauna, immün sistemi güçlendirerek astım, bronşit ve kanser gibi hayatı ciddi şekilde tehdit eden hastalıkları tedavi eder. Ayrıca vücut enerjisini arttıran, kilo kaybettiren, stresi azaltan, vücudu zehirlerden arındıran (detoks eden) ve deriyi temizleyen basit ve kolay bir seçenektir.

Haftada 3-4 kez 15-30 dk süren, gevşemeyi ve stres atmayı sağlayan ozon sauna, binlerce yıllık buhar, kaplıca, hamam gibi geleneklere sahip olan biz insanların sağlıklı ve doğal yaşama geçmesinin alternatif bir yoludur.

Ozon sauna, sıcak kabin içinde deri yolu ile vücuda oksijen verilme yöntemidir. Bu yöntem hem sauna keyfi hem de ozon tedavisi seçeneklerinin güzel bir kombinasyonudur. Sıcaklığın etkisi ile açılan deri gözeneklerinden emilerek vücudun kan, lenf ve yağ dokusuna geçer. Lenfatik sistemi toksinlerinden arındırır, cildi temizler, kasları gevşetir, kan dolaşımını hızlandırır ve bakteri, virüs, mantarları öldürür.

Hangi Hastalıklarda Ozon Kullanılmalı?

Ozon terapisinin getireceği olumlu sonuçlar, diğer tıbbi tedavi yöntemlerinde de olduğu gibi, hastalığın ve hastanın durumuna bağlıdır. Her ozon tedavisi sonrasında hastanın genel durumunda iyileşme ve şikayetlerinde büyük ölçüde azalma genel olarak gerçekleşmektedir. Alınacak olumlu sonuç, aynı zamanda uygulanan yönteme, tedavide verilen ozon gazının konsantrasyonuna ve uygulama sıklığına da bağlıdır.

Ozon Saunası ile Vücudumuzda Oluşacak Başlıca Değişiklikler Şunlardır

cildin yenilenmesi ve gençleşmesi;

hücre ve dokulara giden kan dolaşımını artması;

bağışıklık sisteminin güçlenmesi;

kan ve lenf sisteminin temizlenmesi;

derinin üçüncü bir böbrek yada ikinci bir akciğer sistemi gibi bir işlev kazanması;

bağışıklık sisteminin güçlenmesi ve sıcağın etkisi ile mikroplardan arınma;

enfeksiyon hastalıklarına karşı direnç kazanma;

kaslarda biriken laktik asidini okside olması, kasları gevşemesi, yumuşaması ve esnekliğinin artması;

eklem ağrılarını ve kas rahatsızlıklarının iyileşmesi;

hormon ve enzim üretiminin normale dönmesi;

beyin fonksiyonlarının ve hafızanın kuvvetlenmesi;

adrenalinin okside olması, sakinleşme;

depresyon ve anksiyete ihtimallerinin azalması.

Avrupa’da bulunan “Tıbbi Ozon Derneği“ aşağıda sıralanmış birçok hastalık ve durumda ozonun yararlı sonuçlar verdiğini bildirmektedir:

Yaraların iyileşmesinde (Özellikle mikrop kapmış ve iyileşmeyen yaralar); Beyin, kalp ve bacak dolaşımı bozukluklarında; Kanser hastalıklarında (Tamamlayıcı tedavi olarak); Metabolizma hastalıklarında (Uyarıcı olarak), Akut ve kronik enfeksiyonlarda (Direncin artırılması amacıyla); Geriatride ve yaşlılığın geciktirilmesi için vücuttan toksinlerin atılmasında; Halsizlik ve kronik yorgunluk durumlarında; Bazı cilt hastalıklarında (Nörodermit, sedef, sivilceler); Kolitle mücadelede; Sigara içenlerin psikolojik bağımlılığının azaltılmasında ve yine sigaraya bağlı olarak meydana gelmiş çeşitli hasarların iyileştirilmesinde; Görme bozukluklarında; Sporculardaki düşük performansın artırılmasında; Nörolojik hastalıklarda (Parkinsonizm, trigeminal nevralji, senil demans-Alzheimer hastalığı, baş ağrıları ve migren); K.B.B hastalıklarından Meniere sendromu ve kulak çınlamasında; Kireçlenmelerde (bel, boyun, diz kireçlenmeleri), romatizmalarda (fibromiyalji, kronik yorgunluk sendromu, huzursuz bacak sendromu, omuz – el sendromu); İç hastalıklarında (tiroid bezi hastalıkları, safra kesesi, pankreas, böbrek akciğer hastalıkları, kan yağlarının artması - damar sertliği, çarpıntı ve kalp enfarktüsünün kronik döneminde); Işın tedavisi (radyoterapi) sonrası, stresle mücadelede, uykusuzluk ve sürmenaj durumlarında; Estetik ihtiyaçlarda (selülitlerde ve zayıflamada).

Kontrendikasyonlar var, bir uzmana danışmanız gerekiyor!

Aynur Beauty Center - Antalya'da kozmetoloji bakım ve tedavi işlemleri

Randevu almak

0552 790 92 92

Pazartesiden cumartesiye, 09:00 - 19:00 arası

Whatsapp'tayız