Leke Tedavisi

Leke tedavisi hakkında bilinmesi gerekenler

Leke Tedavisi - Antalya
leke tedavisi Antalya

Ciltteki lekelerin nedeni farklı ola bilir. Mesela: travmatik, ve ya hormonal, ama her ikisindede melanin aktifleşmesiyle ortaya cıkan, derideki renk eşitliğinin buzulmasıdir. Leke tedavisinde en etkili yontemler peelingler ola bilir. Peeling, cildin epidermis tabakasında soyulma ve ya pullanma anlamına gele bilir.

Peelingler lekenin kaynağina göre değişe bilir. Ceşitleri: mekanik, kimyasal, lazer vs. Cilt kalitesini iyileştirmeye, pigmentasyonu, ince kırışıklıkları, yara, akne post akne izlerini ve diğer kusurları ortadan kaldırmaya yardımcı ola bilir.

Sonbahar ve kış mevsimleri, leke tedavisi için en uygun zamandır. Güneşe ve UV ışınlarının daha zayıf olduğu mevsim. Soyulduktan sonra cilt özellikle ultraviyole ışınına karşı hassas hale gelir ve pigmentasyon riski artar. Kış ve sonbahar aylarında güneş aktivliği azalır, bu da peeling sonrası ciltte oluşabilecek riskleri azaltır.

Peeling yapmadan önce mutlaka cildinizin durumunu değerlendirecek ve size en uygun peeling tipini seçmenize yardımcı olacak bir güzellik uzmanına danışmalısınız.

Aynur Güzellik Merkezi - Antalya'da kozmetoloji bakım ve tedavi işlemleri

Randevu almak

0552 790 92 92

Pazartesiden cumartesiye, 09:00 - 19:00 arası

Whatsapp'tayız