Kalıcı Makyaj İşlemleri

Kalıcı makyaj işlemleri hakkında bilinmesi gerekenler

Kalıcı Makyaj İşlemleri - Antalya
kalıcı makyaj Antalya

Kalıcı makyaj uygulaması tarihî çok eskiye dayanan bir işlemdir. Kalıcı makyaj uygulamasının geçmişten günümüze dek bir çok metodu kullanılmıştı. Son halini ise doğallığa bırakmıştır. Uygulama özel bir makine ve tek kullanımlık steril iğneler kullanılır, ayrıca diğer kullanılan ürünler de tek kullanımlık kişiye özeldir. Kalıcı makyaj kullanım süresi dudak ve kaşta 2-4 yıl iken eyeliner işlemi yıllarca kullanılır. Bunun sebebi ise cilt beyaz ve siyah pigmenti kesinlikle atmaz sadece rengi solar ve 2-3 yıl sonrasında tazelemek gerekebilir.

Uygulamalarımız organic pigmentler ile yapılmak, ancak isteğe göre mineral bazlı pigment de kullanılabilir. Minaral bazlı pigmentin kullanım süresi daha azdır kısa süreli kullanım istiyorsanız tercihinizi bu yönde kullanabilirsiniz. Kalıcı makyaj uygulamasında dövme mantığı kullanılır, yani boyayı deri altına yerleştirmek. Farkı ise hem kullanılan pigment hem de deri altındaki derinliğidir. Dövme daha derine yapılır kalıcı makyaj ise daha yüzeyseldir böylece uzun yıllar ciltte kalmaz. Çünkü cilt kendini yeniler ve bir kaç yıl içinde kalıcı makyajı da beraberinde götürür.

KAŞ

Kaş işleminde kıl tekniği ve pudralama dediğimiz teknik kullanılır. Kıl tekniği sanki bir kıl varmış görünümü verirken pudralama tekniği kaş farı sürmüş havası verir. İşleme başlamadan öncelikle kaş şekline ve pigment rengine karar verilir ve altın oran baz alınarak modelleme yapılır. Siz de böylece işlem sonrasındaki kaşlarınızın şeklini ve ve yüzünüzde nasıl bir ifade yaratacağını görmüş olursunuz. İşleme başladıktan sonra yaklaşık 2 saat sürmektedir.

DUDAK

Dudak uygulaması için öncelikle ön görüşme yapılarak dudak alt tonuna bakılır ve renge göre karar verilir. Dudağınız her ne kadar simetrik gözükse de kaşımız ve gözümüz gibi maalesef ki onda da illa ki simetri bozukluğu vardır. Hele ki sıcak bir iklimde yaşıyorsanız gözle görülmeyen güneş yanığından dolayı hem dudak küçülmüş hemde pigment kaybı olarak çizgileriniz de net olmayabilir. O nedenle ön çizim yapılır yani modelleme ve sizinle birlikte şekline karar verilir. Daha sonrasında dudağınıza uygun pigment ile işleme başlanır. İşlemimizde kullanılan iğneler ve ürünler sterildir. Ayrıca size özel olmak kaydı ile tek kullanımlık ürünler kullanırız. Dudak uygulaması yaptıracaksanız eğer ve sık uçuk çıkartan biriyseniz muhakkak işlemden iki gün öncesinden olası bir uçuğu önlemek amaçlı doktorunuzun önereceği bir tablet kullanınız. İşlem sonrasında uçuk çıksa da işlemimizde herhangi bir renk değişikliği veya simetri bozukluğu gerçekleşmez. İşlem esnasında ana ve ara olmak üzere iki farklı anestezi kullanılır böylece acı oranı minimuma düşer. Kalıcılığı ise 2-4 yıl aralığındadır bu süre uzayabilir de.

EYELİNER

Eyeliner uygulamasının farklı kullanım şekilleri vardır. Bunlar sırasıyla şu şekildedir️:

EYELİNER - kuyruk kısmı daha uzun ve biraz kalındır. Her yüz tipine uygun değildir, göz kapağı baz alınarak uygulama yapılır;

DİPLİNER - kuyruğu olmayan ince ve kirpik dibine yapılan uygulamadır;

BABYLİNER - dipliner ile benzer ancak minik bir kuyruğu vardır ve günlük kullanıma daha uygundur;

KİRPİK SIKILAŞTIRMA - sadece kirpik aralarına yapılır, kirpikler daha yoğun ve dolgun gözükür. Boş bakışı ortadan kaldırmaya yardımcı olur.

Genellemek gerekirse günümüzde modernleşmiş kalıcı makyaj uygulamaları kişinin hem günlük rutin makyajında yardımcı olur hemde yüzde yakalanmış olan altın oran sayesinde daha net hatlı bir yüze sahip olmanızı sağlar.

Ve bir rivayete göre de Kleopatra'ya hayran bırakan güzelliğinin kalıcı makyajdan olduğu söylenir. Çünkü kalıcı makyajda altın oran kullanılır yani yüzümüzdeki organlarımızın birbirine ölçümsel uyumunu kasteden nicelik. Yüzde yapılacak olan işlemde ve değişiklikte bize yol göstericidir.

Aynur Beauty Center - Antalya'da kozmetoloji bakım ve tedavi işlemleri

Randevu almak

0552 790 92 92

Pazartesiden cumartesiye, 09:00 - 19:00 arası

Whatsapp'tayız