Lazer İle Dövme Silme

Dövme silme hakkında bilinmesi gerekenler

Lazer İle Dövme Silme - Antalya
dövme silme Antalya

Dövme silme işlemi lazer ışınları ile yapılmaktadır. Dövme silmede kullanılan lazer ışınları derinin epidermis tabakasını geçerek, dermis ve derialtı dokudaki dövme rengini veren bileşikler tarafından emilir ve bu maddelerin parçalanıp bağışıklık sistemi tarafından ortadan kaldırılmasını sağlar. Koyu renkte olan dövmelerin silinmesi daha rahat ve kolay olurken, açık renkte olan dövmelerin deri yüzeyinden kaldırılması daha zor olmaktadır. Koyu renkte olan dövmeler her türlü ışığı absorbe edebilmesi nedeniyle en kolay şekilde sonuç alınan dövme silme çeşitleridir.

Dövme silme seansları sırasında çoğu zaman anesteziye gerek olmasa da hassas kişilere uygulama yapılırken, lokal anestezi yöntemi kullanılmaktadır. Uygulama yapılan bölgede şişme ve kızarıklıklar gözlemlenebilmektedir. Bir hafta içinde şişlik ve kızarıklıklar ortadan kalkmaktadır.

Dövme sildirme işlemi kaç seans sürmektedir?

Lazer ile dövme silme işlemi 6 - 8 hafta aralıklarla uygulanmaktadır. Seans sayısı genellikle dövmenin rengine ve boyutuna göre 3 - 10 seans arasında değişmektedir. Aralıklı seanslar ile uygulanan lazer işlemi ile kişi, istenen sonuca büyük oranda ulaşmaktadır. Tedavi süresi dövmenin ne kadar süre önce yapıldığına göre değişiklik göstermektedir.

Herkese ve her bölgeye uygulanabilir mi?

Lazer yöntemi ile dövme sildirme işlemi, güvenle uygulanan bir yöntem olmakla birlikte bazı durumlarda tedavinin uygulanması önerilmemektedir. Bu durumlar;

18 yaş altı kişilere,

Hamilelere,

Hepatit-B hastalarına ve cilt ve deri hastalığı bulunan kişilere işlem uygulanması önerilmemektedir.

Skar ve açık yaralar üzerine,

Egzama ve mantar hastalığı bulunan bölgelere,

Et beni üzerine, Burun ve kulak içerisine ve Göz ve kirpik çevresine işlem uygulanmamalıdır.

Aynur Beauty Center - Antalya'da kozmetoloji bakım ve tedavi işlemleri

Randevu almak

0552 790 92 92

Pazartesiden cumartesiye, 09:00 - 19:00 arası

Whatsapp'tayız